איורווידה

Woman Having A Back Oil Massage slider 3עיסוי אירוודה מהווה חלק מהאירוודה שהיא תורת טיפול מקיפה ועתיקה בת למעלה מ- 5000 שנה אשר שורשיה בהודו. מטרתה באופן כללי היא יצירת הרמוניה מבחינה פיזית ונפשית. תורה זו, כמו תורות ושיטות טיפול אחרות שמוצאן מהמזרח היא הוליסטית ורואה את הגוף האדם, כולל הנפש, כמכלול, כאשר כל אחד מחלקי הגוף משפיע על היתר ולכן יש צורך ליצור איזון ושלמות. מלבד יצירת איזון בין איברי הגוף השונים, מטרה נוספת של האירוודה היא יצירת הרמוניה בין האדם לסביבתו.

מטרותיו של עיסוי אירוודה

עיסוי אירוודה כאחד מתוך האספקטים השונים של התורה נועד לשמירה על בריאות טובה, למניעת מחלות בטרם הן מגיעות למצב של התפרצות וגם לשמירה על שלווה פנימית ורוגע נפשי המאפשר גם בהירות מבחינה מנטלית. העיסוי יוצר איזון באנרגיות החיים אשר בתוכנו (הצ'י). העיסוי מסייע למערכת החיסונית של הגוף לגבור על גורמים זרים המאיימים לגרום למחלות כאלה ואחרות, מרגיע שרירים תפוסים, תורם לחיוניותו של העור ומסייע לעור יבש ועייף לקבל מראה רענן יותר.

מה כולל עיסוי אירוודה?

עיסוי אירוודה נעשה בתנועות עדינות אשר יוצרות תחושה נעימה ומרגיעה. עיקרו הוא משיחת שמן שומשום על איברי הגוף השונים ועיסוי הגוף עם השמן בתנועות רחבות, עגולות ועדינות. החום החודר פנימה מרחיב את כלי הדם, מאפשר זרימת אנרגיה טובה יותר, חילוף חומרים יעיל יותר המזין את תאי הגוף בחומרים חיוניים ומוציא מהם רעלים אל מחזור הדם וממנו אף אל מחוץ לגוף באמצעות הזעה וגם באמצעות מערכת העיכול אשר פועלת ביעילות רבה יותר לאחר הטיפול. החום אף משחרר את השרירים התפוסים ומקל על כאבים כרוניים באזור השכמות, גב תחתון ואזורים הכואבים באופן קבוע. חום השמן ומגעו על העור גורם למטופל להתמסר ולשחרר את הגוף המכווץ בדרך כלל. החום פותח את נקבוביות העור ומיטיב עם כל המערכות. השמן ננסך בעדינות גם על אזור העין השלישית אשר נחשב לאזור משמעותי וגבוה ביותר מבחינה רוחנית על פי המסורת ההודית.

עיסוי אירוודה נמשך בדרך כלל כשעה, כאשר מלבד התנועות הנעימות והשמן החם יוצר המטפל באמצעות נרות, קטורת או מוזיקה אוירה רגועה ונעימה אשר מהווה חלק בלתי נפרד מהטיפול.