עיסוי באבנים חמות

iStock000001731404XSmall.47263304על פי עיקרון האין והיאנג, בכל תופעת טבע קיים שילוב בין שתי איכויות שהן מנוגדות ביניהן, ובה בעת, גם משלימות האחת את השנייה. שתיים מהאיכויות ביקום אשר קשורות עם הטיפול באבנים הן החום והקור.

עיסוי באבנים חמות מנצל את העובדה שלחשיפת הגוף לחום ולקור ישנה השפעה כבירה הן על הפן הפיזיולוגי והן על הפן הנפשי של האדם.
מחקרים מלמדים כי השימוש באבנים כמשאב מרפא הייתה חלק מנחלתן התרבותית של בני סין העתיקה ואף של שבטי ילידים ביבשת אמריקה.

כלי העבודה המשמשים את המטפל בעיסוי בבנים חמות הם אבני בזלת, אשר מתחממות מהר, אך, כפי שרצוי, מאבדות חום באיטיות, וכן, מגוון רחב של שמנים אתריים. עיסוי באבנים חמות ובשמנים, תוך שילוב אלמנטים המפעילים את הגוף, מעודד את ריפוי הגוף וחיזוק המערכות הפיזיולוגיות. נוסף על כך, העיסוי מאיץ את זרימת הדם ומעודד את פעילותן התקינה של המערכת ההורמונאלית ומערכת העיכול.

במילים אחרות, עיסוי באבנים חמות ממריץ את חילוף החומרים ומגביר את הוצאת הרעלים מהגוף.

החום שאצור באבנים מועבר אל רקמות העור ואל שכבות השרירים, עד לאיברים הפנימיים. על ידי כך, למעשה, מסולקים מוקדי קור, שמשמעותם היא אנרגיה שלילית או חוסר איזון אנרגטי. סילוק הקור מלווה בהזעה, וכידוע, הזעה פירושה שחרור הגוף מרעלים.

עיסוי באבנים חמות נחשב לטיפול סופר-מפנק, והוא מומלץ בחום (תרתי משמע) בעיקר לספורטאים שבשל אורחות חייהם סובלים מהתכווצויות שרירים.

המוטו העיקרי בעיסוי מסוג זה הוא לתת לטבע לעשות (או לעסות, אם תרצו) את שלו.
אורך טיפול מומלץ באבנים חמות הינו בין שעה וחצי לשעתיים, כאשר ניתן להתאימו לפי רצון המטופל.
חשוב להדגיש, כי לא מומלץ לקצר את משך הטיפול כדי לא לפגום באפקט הטיפולי הכולל.

יש להיות מודעים לכך שהחדרת החום וניקוז הרעלנים עשויים לגרום לעייפות מיידית ולכבדות, כך שמומלץ לתזמן את הטיפול לפרק זמן המאפשר מנוחה של חצי שעה, לכל הפחות, מייד עם סיום הטיפול.