עיסוי תאילנדי

thai massage at dream massageעיסוי תאילנדי זוהי טכניקת טיפול שיסודותיה באים, למרבה ההפתעה, מהודו, ועם הזמן התגבשה בתאילנד. שיטת העיסוי מבוססת בעיקרה על סדרות מובנות של מניפולציות, הכוללת מגוון רחב של מתיחות, הנעת מפרקים ולחיצות בעוצמות משתנות על אזורי גוף שונים. עיסוי תאילנדי מתבצע בדרך כלל על מזרון, על מנת לאפשר למטפל למצות את מלוא הפוטנציאל שלו, קרי, העברת תנועה ומשקל באופן מיטבי. יחד עם זאת, במקרה הצורך, ניתן לבצע את הטיפול גם על מיטת טיפולים סטנדרטית.

בטבעו, עיסוי תאילנדי נחשב לעוצמתי ומניע, אולם, בהתאם לרגישות המטופל, אפשר לבצע את הטיפול גם באופן עדין ומתון יותר. בעקבות סדרה של עיסויים תאילנדיים, ניתן להגדיל את טווח התנועה של מפרקי הגוף, לשפר את הגמישות ולהקל על כאבים שנבעו מהעדר תנועה. גם בהיבט הנפשי, עיסוי תאילנדי יתרום לאיזון בתחושות הרגשיות, לשלווה ולרוגע.

כפי שאפשרי במרבית שיטות העיסויים, גם בעיסוי תאילנדי ניתן לבחור ולהתמקד ביתר תשומת לב באזור כלשהו של הגוף. למשל,עיסוי הראש והצוואר או עיסוי הגפיים התחתונות. על ידי כך, נשיג אפקט טיפולי ממוקד ובעל עוצמה, שהוכח כי רבים מהמטופלים מוצאים אותו כיעיל מאד עבורם.

עיסוי תאילנדי, בגישתו המסורתית, מתבצע כאשר המטופל לבוש בבגדים קלים, והוא נעשה ללא שמני עיסוי. משך הטיפול הוא בין שעה וחצי לשעתיים, ולפעמים מעבר לכך. בעבור אותם מטופלים שחפצים לוותר על העקרונות הקשיחים של הגישה הטהורה, ניתן יהיה לשלב במהלך העיסוי אלמנטים הלקוחים מעיסויים בטכניקות אחרות, וכן, לחשוף את המטופל לשמנים מפנקים במשך העיסוי או לקראת סיומו.

אם נתבונן מהצד במהלכו של עיסוי תאילנדי מסורתי, יהיה קל להבחין בדמיון הרב שבין מנחי המטופל לבין תרגילי היוגה הקלאסיים. אולם יחי ההבדל הקטן – בעוד שביוגה המטופל הוא הדמות הפעילה, בעיסוי תאילנדי המטופל שוכב נינוח ופאסיבי, והכנסתו למנחים היוגיים נעשית על ידי המטפל. בשל עובדה זו, נהוג להגדיר את העיסוי התאילנדי בתור "יוגה לעצלנים".